Živě

Pro skifaře Florijna skončil závod kvůli koronaviru už po rozjížďce

24. července 2021 00:56 - Tokio

Nizozemský skifař Finn Florijn musel kvůli pozitivnímu testu na koronavirus odstoupit z olympijského závodu, který odstartoval v pátek rozjížďkami. Jednadvacetiletý syn dvojnásobného olympijského vítěze ze Soulu a Atlanty Ronalda Florijna obsadil ve své jízdě čtvrté místo a dnes měl zasáhnout do oprav. Stejně jako český reprezentant Jan Fleissner, který byl nasazen do jiné opravné jízdy.

 

Piroschka Van De Wouw, Reuters

O Florijnově pozitivní testu informovala nizozemská veslařská federace. Mladý skifař musí na deset dnů do izolace.

"Jen to pro mě začalo, už je konec. K tomu se nedá nic moc říct," řekl Florijn televizní stanici NOS. Je už čtvrtým členem nizozemské olympijské výpravy, u kterého se v Tokiu prokázala nákaza covidem-19. Pozitivní testy měli také jeden z členů realizačního týmu veslařů, skateboardistka Candy Jacobsová a taekwondistka Reshmie Ooginková, bronzová medailistka z mistrovství světa v roce 2017. Podle agentury dorazili všichni nakažení do Tokia minulou sobotu stejným letadlem z Amsterodamu.

A další nakažený. Český cyklista má po olympijském závodě

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..