Živě

Dvanáctiletá syrská stolní tenistka skončila v prvním kole

24. července 2021 04:43 - Tokio

Nejmladší účastnice olympiády v Tokiu dvanáctiletá stolní tenistka Hind Zazaová se rozloučila s hrami v prvním kole. Po porážce 0:4 na sety s Liu Jia z Rakouska si syrská reprezentantka pořídila se soupeřkou selfie na památku.

 

Kin Cheung, ČTK/AP

Zazaová s devětatřicetiletou mistryní Evropy z roku 2005 prohrála za 24 minut 4:11, 9:11, 3:11 a 5:11. "Byla to velká lekce. Příště budu ještě víc pracovat, abych prošla přes první, druhé i třetí kolo," citovala agentura Reuters Zazaovou.

Její cesta na hry, kde se představila jako první syrský zástupce ve stolním tenisu v historii, nebyla vůbec snadná. Kvůli občanské válce v Sýrii nemohla cestovat k zápasům do zahraničí a výpadky elektřiny ji omezovaly v tréninku.

Přestoupil v bundeslize, zavolal kouči Plíškové. Přišel zlomový rok českého hráče?

"Připravit se na olympiádu bylo psychicky hodně náročné, ale zvládla jsem to a myslím, že tu odolnost jsem ukázala i v zápase," uvedla nejmladší účastnice her od jedenáctiletého španělského veslaře Carlose Fronta v Barceloně v roce 1992.

Tokijský los: Jančařík má v 1. kole Chadrávího, Širučka vyřadil z her koronavirus

"Za posledních pět let jsem nasbírala hodně různorodých zkušeností. Především kvůli válce v zemi. A také kvůli odložení olympiády a pozastavení finanční podpory na přípravu. Bylo to těžké, ale bojovala jsem. A to je můj vzkaz všem, kteří jsou v podobné situaci. Když budete tvrdě dřít bez ohledu na komplikace, tak se vám váš sen splní," prohlásila Zazaová.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..