Živě

Vzpěračka Chou Č'-chuej získala na olympiádě v Tokiu pro Čínu druhé zlato

24. července 2021 08:48 - Tokio/Praha

Vzpěračka Chou Č'-chuej vyhrála na olympijských hrách úvodní soutěž váhové kategorie do 49 kilogramů a pro Čínu získala v Tokiu druhé zlato. Nad hlavu dostala ve dvojboji 210 kg a jen o tři kilogramy zaostala za vlastním světovým rekordem.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

Čtyřiadvacetiletá Chou Č'-chuej zvedla v trhu 94 kg, v nadhozu přidala 116 kg a soutěži suverénně kralovala. Druhá skončila výkonem 202 kg Čanu Saikhom Marabaiová, která pro Indii vybojovala premiérové stříbro ze vzpírání. Bronz získala Windy Cantika Aisahová z Indonésie.

Už pátý olympijský start si připsala Loa Dika Touaová z Papuy-Nové Guiney. Sedmatřicetiletá vzpěračka, která při premiéře ženského vzpírání v Sydney v roce 2000 nastoupila na pódium jako první, obsadila 21 let po historickém debutu desáté místo. Nad hlavu dostala 167 kg a své maximum, kterým je šesté místo z Atén 2004, nepřekonala.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..