Živě

I Kosovo už slaví v Tokiu první zlatou medaili. Dočkalo se také domácí Japonsko

24. července 2021 12:42 - Tokio/Praha

Japonský judista Naohisa Takato získal pro pořadatelskou zemi první zlato z olympijských her v Tokiu. Ve finále kategorie do 60 kg porazil tchajwanského soupeře Jang Jüng-wej. Úvodní judistickou soutěž ovládla Distria Krasniqiová z Kosova. V nejlehčí váhové kategorii do 48 kg zdolala domácí Funu Tonakiovou, které útok na premiérový japonský úspěch těsně nevyšel.

 

Hannah Mckay, Reuters

Trojnásobný mistr světa Takata překonal výsledek z předchozích her v Riu de Janeiro, kde získal s velkým zklamáním bronz.

Jeho triumf nyní může ulevit tlaku na japonské sportovce a naladit příznivě větší část veřejnosti vůči pořádání olympijských her v době pandemie koronaviru.

Naohisa Takato získal pro pořadatelskou zemi první zlato.

Hannah Mckay, Reuters

Evropská šampionka z dubnového turnaje v Lisabonu Krasniqiová potvrdila proti Japonce coby nasazená jednička roli favoritky až po velkém boji. Mistryni světa z roku 2017 porazila v závěru na wazari.

Bronzové medaile vybojovaly dvacetiletá dvojnásobná mistryně světa Daria Bilodidová z Ukrajiny a Uranceceg Munchbat. Mezi muži se o třetí příčku podělili stříbrný z Ria Jeldos Smetov z Kazachstánu a Luka Mkheidze z Francie.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Judo:
Muži - do 60 kg:
1. Takato (Jap.)
2. Jang Jüng-wej (Tchaj-wan)
3. Smetov (Kaz.) a Mkheidze (Fr.)
5. Tsjakadoea (Niz.) a Kim Un-čin (Korea)
7. Lesjuk (Ukr.) a Čchvimiani (Gruz.).
Ženy - 48 kg:
1. Krasniqiová (Kos.)
2. Tonakiová (Jap.)
3. Bilodidová (Ukr.) a Munchbat (Mong.)
5. Rišonyová (Izr.) a Costaová (Portug.)
7. Lin Chen-Hao (Tchaj-wan) a Paretová (Arg.)
ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..