Živě

Veslařky Antošová s Fleissnerovou o medaile nepojedou

25. července 2021 05:23 - Tokio

Český dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová obsadil v semifinále olympijských her v Tokiu páté místo a stejně jako před pěti lety v Riu bude bojovat ve finále B o konečné 7. až 12. místo. Ze hry o medaile podle očekávání vypadl i skifař Jan Fleissner, jenž byl ve čtvrtfinále také pátý a nyní bude bojovat v takzvaném semifinále C/D o 13. až 24. místo.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Antošová s Fleissnerovou ani ve svém třetím vystoupení v Tokiu nepředvedly ideální výkon a nepodařilo se jim reálně se zapojit do bojů o postup do velkého finále. V průběhu dvoukilometrové tratě bojovaly s Ruskami Jekatěrinou Pitirimovou a Jekatěrinou Kuročkinovou o páté místo, od třetí postupové pozice je ale dělilo propastných třináct sekund.

Svěřenkyně trenéra Josefa Lukše stejně jako na předešlé olympiádě, kde skončily celkově desáté, čeká nyní start ve finále B. Na kanále Sea Forest Waterway se naposledy představí ve středu.

Pro skifaře Florijna skončil závod kvůli koronaviru už po rozjížďce

Fleissner, který na olympiádě nahradil zdravotně indisponovaného Ondřeje Synka, podle očekávání vypadl ve čtvrtfinále ze hry o medaile. Třiadvacetiletý skifař byl nejlépe v polovině trati čtvrtý, ale poté jej předstihl Alvaro Torres Masias z Peru.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..