Živě

Prvním olympijským šampionem ve skateboardingu je Japonec Horigome

25. července 2021 07:00 - Tokio

Premiérovým olympijským vítězem ve skateboardingu se stal Japonec Juto Horigome. Úřadující světový šampion v Tokiu ovládl disciplínu street před Brazilcem Kelvinem Hoeflerem a Jaggerem Eatonem z USA. Další Američan Nyjah Huston coby největší favorit a čtyřnásobný mistr světa obsadil v Ariake Urban Sports Parku až sedmé místo.

 

Toby Melville, Reuters

Dvaadvacetiletý Horigome postoupil do osmičlenného finále ze šesté pozice v kvalifikaci, která stejně jako boj o medaile sestávala ze dvou jízd a následně pěti triků s využitím zábradlí. Ze sedmi známek se soutěžícím započítaly do konečného hodnocení čtyři a domácí reprezentant si po nevýrazných jízdách vysloužil zlato právě za skvěle zvládnutou druhou část, v níž ustál čtyři z pěti triků. Hustonovi se naproti tomu povedl jen první pokus, za další čtyři dostal nula bodů.

Při premiéře nově zařazeného sportu startuje v Tokiu 20 skateboardistů a 20 skateboardistek v obou kategoriích street i park. O účast na hrách usilovali i čeští reprezentanti Maxim Habanec a Martin Pek, ale jejich šance zhasly na červnovém mistrovství světa, kde v disciplíně street nepostoupili do semifinále.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Skateboarding:
Muži - street:
1. Horigome (Jap.) 37,18
2. Hoefler (Braz.) 36,15
3. Eaton (USA) 35,35
4. Milou (Fr.) 34,14
5. Caro Narvaez (Peru) 32,87
6. Giraud (Fr.) 29,09
7. Huston (USA) 26,10
8. Ribeiro (Portug.) 15,05
ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..