Živě

Pocit devastace. Hrála si se mnou jako kočka s myší, žralo Kvitovou

26. července 2021 13:46 - Tokio

Konec naděje na obhajobu medaile z  Ria. Tenistka Petra Kvitová se rozloučila s  olympijským Tokiem už ve druhém kole, duel s  Belgičankou Van Uytvanckovou nezvládla. Po vyhraném prvním setu nastal zlom a po ztracené druhé sadě české hráčce v  rozhodující části dokonce zazpíval kanár.

 

Piroschka Van De Wouw, Reuters

„Nejhorší bylo, že jsem v  sobě nemohla najít nic, čím bych to zlomila," smutnila dvojnásobná wimbledonská vítězka po vyřazení. „První set měl skončit rychleji. Bohužel mi pak odešly nohy a byly jako žvýkačky. Nešly tam, kam bych pro úder potřebovala, začala jsem více kazit. Byl to začarovaný kruh a já nevěděla, jak z něj ven," zoufala si Kvitová.

Sama přitom bezprostředně po utkání hledala jen těžko příčiny fyzického výpadku. „Možná nervy, těžký zápas, podmínky nebyly ideální. Počasí a dusno mi nepřidalo, bere mi to energii. Fyzicky jsem to nezvládla, psychicky mě zápas taky vyčerpal," přemítala.

Výborně! Tři české tenistky jsou v osmifinále. Kvitová ale vyfasovala kanára a končí

Zápas neodpovídal střetnutí světové třináctky s 59. hráčkou žebříčku, Kvitové hra soupeřky neseděla. „Hrála to, co potřebovala a hrála chytře. Bylo to jako kočka s myší. Kdybych hrála se Sabalenkovou, tak by to bylo o dvou úderech, hop nebo trop. Ale tady jsem věděla, že když mi odejdou nohy, tak to bude těžké," přiznala majitelka bronzové medaile z olympiády v Riu.

Česká tenistka Petra Kvitová ve druhém kole olympijského turnaje.

Piroschka Van De Wouw, Reuters

Kvitová už musela během kariéry strávit nejednu prohru, konec v Tokiu ale řadila mezi ty nejtěžší. „Určitě, je to jako grandslam. Naprosto chápu devastaci sportovců, kteří se připravují čtyři roky na olympiádu, a pak jim to nevyjde. Teď to zažívám taky. V tenise je každý týden nový turnaj, ale neúspěch na velkých akcích bolí mnohem víc," poznamenala.

Bude za tři roky usilovat o reparát v Paříži? To v současné nedokázala říct. „Nevím, co bude za tři roky. Čeká mě dlouhá cesta domů, budu mít čas si to trochu promyslet," dodala Kvitová.

Pavel Novotný (Tokio), Sport.cz, Právo

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..