Živě

TOKIJSKÝ ZÁPISNÍK: Hon za medailí

26. července 2021 20:57 - Tokio

O rok odložená olympiáda v Tokiu je navzdory pokračující pandemii koronaviru tady a čtenářům Práva a Sport.cz zprostředkovávají zpravodajství přímo z Japonska reportéři Michal Osoba, Radek Malina a Pavel Novotný. Své nejen sportovní postřehy z místa zaznamenávají do Tokijského zápisníku.

 

Sport.cz s Profimedia.cz

Jsou dny, kdy jde všechno tak nějak samo. A pak ty, kdy máte pocit, že se proti vám spiklo samo peklo. To byl i případ třetího dne olympijských her v Tokiu z pohledu práce píšícího reportéra.

Pondělní program v Tokiu totiž nabízel hned celou řadu z českého pohledu velmi významných akcí, kde minimálně na třech místech byla šance na zisk medaile. K tomu se naplno rozběhl tenisový turnaj s naší kompletní dámskou špičkou a je jasné, že pokud jsou na místě tři členové jedné redakce, budete se muset pokusit o kvadraturu kruhu.

V našem případě byl navíc jeden z nás izolován celý den na závodě horských kol v Izu a na logistickou alternativu v Tokiu jsme tak zbyli pouze ve dvou. A vzápětí už jen jeden, protože medailová ambice Lukáše Rohana byla evidentní. Má maličkost se v tu chvíli vydávala z tenisu na hodinovou cestu na střelnici, kde byl jasným kandidátem na boj o cenné kovy skeetař Jakub Tomeček. Jenže těsně před příjezdem naděje zhasla. A na druhé straně města se naopak o slovo přihlásil šermíř Alexander Choupenitch.

TOKIJSKÝ ZÁPISNÍK: Pravidla nad logikou

Co teď? Padá rychlé rozhodnutí. Autobusem hodinu zpět na terminál a další hodinu do šermířské haly. Sice bez potřebné rezervace, ale organizátoři na argument o možné medaili po 113 letech slyší a mhouří oči. Za dvě hodiny protne halu Alexův bronzový řev a vám je jasné, že tahle noc bude ještě dlouhá...

Se Sport.cz je Pavel Novotný spojený od prapočátku v roce 2003, od roku 2012 je vedoucím redakce. Jako reportér působil na olympijských hrách ve Vancouveru 2010 a Riu de Janeiro 2016.

(pn)


Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..