Živě

Nevolnost, zvracení a síla byla pryč. České naděje se rozplynuly nečekaně brzy

27. července 2021 09:31 - Tokio

Viditelně nebyla ve své kůži. Ve vodních válcích, z nichž se kajakářka Kateřina Minařík Kudějová běžně dostane pár ladnými pohyby, trávila dlouhé sekundy. A tak bývalá mistryně světa musela na boj o medaile zapomenout. V semifinále skončila až patnáctá, téměř pět sekund od postupu.

 

Ondřej Deml, ČTK

I čerstvý stříbrný medailista Lukáš Rohan mocně fandil, ale naděje Minařík Kudějové se začaly rozplývat už v noci před závodem v olympijské vesnici. „V noci mi bylo špatně, zvracela jsem," přiznávala.

Žaludek se do odpolední kvalifikace dal dohromady, ale tělo bylo oslabené. „Vůbec jsem neměla sílu se z těch válců vytáhnout, ruce jsem měla ztuhlé. Proto byl ten čas hodně špatnej," věděla.

Kateřina Minařík Kudějová.

Yara Nardi, Reuters

Co zapříčinilo noční nevolnost? Jednatřicetiletá slalomářka mohla jen spekulovat. „Nevím, jestli jsem něco špatného snědla, nebo to bylo v kombinaci s nervozitou," pokrčila rameny. Její večerní menu se ničím nevymykalo. „Bramborová kaše, kroketa, kukuřice," vyjmenovává.

Další medaile z divoké vody dnes necinkne. Kajakářka Kudějová selhala, favoritka byla třetí

Každopádně olympijskou bilanci si nevylepšila. Před pěti lety v Riu startovala coby úřadující mistryně světa, jenže velká chyba ji poslala na poslední desáté místo ve finále. „Tam jsem byla připravená, jelo mi to luxusně. Dneska už při rozjíždění jsem cítila, že mi ruce vytuhnou," porovnávala.

Zkusí si vybojovat ještě jednu olympijskou šanci? „Asi se do konce sezony rozhodnu, co bude dál," nevylučuje ani brzký odchod do sportovního důchodu. „Spousta lidí mě přemlouvá, ať vydržím do další olympiády, když už je za tři roky. Ale máme tu dost mladých a je mi líto jim takhle brát místo. Cítím, že už jsem v reprezentaci jedna z těch nejstarších a pokud chci ještě v životě dělat něco jiného, což samozřejmě budu muset, je teď pravá chvíle," přemítá.

Kajakářka Kateřina Minařík Kudějová v kvalifikační jízdě v Tokiu.

Stoyan Nenov, Reuters

Vystudovala obor daně, a tak si umí představit i klidnější práci než adrenalinové ježdění v peřejích. „Mě vždycky čísla hrozně bavila, ráda jsem si s nimi hrála," přiznává.

Michal Osoba (Tokio), Sport.cz, Právo

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..