Živě

Marocký boxer se na OH pokusil kousnout soupeře do ucha, ten se ho zastal

27. července 2021 18:39 - Tokio

Marocký boxer Junis Baalla byl diskvalifikován po prohraném zápase z olympijského turnaje v Tokiu za to, že se pokusil kousnout do ucha svého novozélandského soupeře Davida Nyiku. Ten se ho později na sociálních sítích zastal.

 

Ueslei Marcelino, Reuters

Frustrovaný Baalla se dopustil nesportovního chování v závěru zápasu 3. kola ve váze do 91 kg za prakticky rozhodnutého stavu v jeho neprospěch. Soupeře si podržel pažemi a s otevřenou pusou zaútočil na jeho pravé ucho, čímž připomněl slavný skandál z profesionálního boxu, kdy v roce 1997 Mike Tyson skutečně Evanderovi Holyfieldovi část boltce ukousl.

Nyika soupeři včas uhnul a vyhrál zápas jednomyslně 5:0 na body. Během duelu si rozhodčí Baallova ataku nevšimli, ale po zápase Maročana za "nepřijatelný čin" diskvalifikovali.

Baalla si následně na sociálních sítích postěžoval, že ho novozélandští fanoušci zasypávají nenávistnými zprávami, až se ho musel jeho soupeř zastat. "V žáru bitvy z lidí vychází to nejlepší i nejhorší. Je to součást sportu. Svého soupeře si vážím a chápu jeho frustraci. Prosím, nepište mu, pokud mu nemáte co říct pozitivního," napsal Nyika na instagramu.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..