Živě

Dráhaře Bábka nabudil před cestou do Tokia šermíř Choupenitch. Pomůže mu k medaili meditace?

27. července 2021 20:05 - Praha

Závodí až ve druhé polovině olympijských her, na cestu do Tokia si proto dráhový cyklista Tomáš Bábek mohl přibalit motivaci v podobě prvních českých medailových úspěchů. „Strašně mě potěšil Brňák Saša Choupenitch, to bylo neskutečný. Člověk začal vnímat a cítit tu atmosféru už takhle na dálku. Díky tomu jsem už hodně nabuzenej,“ řekl čtyřiatřicetiletý reprezentant před odletem do dějiště her.

Sport.cz

Také Bábek by chtěl medaili. I kvůli dalšímu českému cyklistovi, bikerovi Ondřeji Cinkovi. Toho v Tokiu připravil o cenný kov defekt. „Cítím to jako závazek kvůli Ondrovi. To, co se mu stalo, byla neuvěřitelná smůla. Chtěl bych bojovat i za něj, to štěstí si vybrat v keirinu."

Kromě keirinu se dráhový cyklista představí rovněž ve sprintu. „Jestli si vezu životní formu? Pořád ji cítím, ale předpokládám, že to bude stejné u všech."

Věděl jsem, že tu šanci nesmím pustit, tvrdí bronzový hrdina Choupenitch

Na ukrácení volné chvíle bere knížky. Ale žádnou oddechovou literaturu. „Mám rád ty oduševnělejší, spirituálnější, hlubší knížky. Zrovna čtu Dana Millmana. Přečetl jsem Cestu pokojného bojovníka, teď čtu Návrat pokojného bojovníka."

NADĚJE PRO TOKIO: Medaili chci pro bráchu, říká Tomáš Bábek

Dráhaři bydlí v Tokiu v cyklistické vesnici Izu. Blíž přírodě. Tomáš Bábek si tam chce najít čas také na meditaci. Dostal se k ní už při svém předchozím pobytu v Japonsku, kdy závodil v tamní keirinové lize. „Meditování je celoživotní učení. Pořád se v tom necítím extra silný. Nejvíc mi pomáhá dechové cvičení v nějaké uvolněné poloze."

jab, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..