Živě

Micka trpěl. Čas? Špatný, ale s příznakem naděje

28. července 2021 03:42 - Tokio

Bolavou premiéru si prožil na hrách v Tokiu plavec Jan Micka. Specialista na delší kraulové odstartoval svou olympijskou misi závodem na 800 metrů, s časem 7.59,04 min. a 28. místem ale spokojený být nemohl. „Na druhou stranu je to nejlepší čas za uplynulé dvě sezony," snažil se najít pozitiva.

 

ČSPS/Martin Vaňo

Micka rozjel závod solidně, v polovině závodu ale začal ztrácet. „Chtěl jsem to rozjet od začátku. Věděl jsem, že k lepšímu umístění nebo atakování rekordu musím od začátku rozjet hodně rychle. Snažil jsem se držet krok s ostatními. Bohužel to nešlo, trpěl jsem, bylo to hodně náročné," líčil po doplavání.

Český rekordman prochází náročným obdobím, velké zklamání se v něm ale mísilo i se závanem naděje. „Z pětasedmdesáti procent jsem zklamaný. Čas 7:59 je hodně špatný, na druhou stranu je to můj nejlepší výkon za poslední dvě sezony. Takže je to možná pozitivní signál, že se vracím ke svému normálu. Ale pořád je přede mnou ještě hodně práce," dumal Micka, jehož osobní maximum na osmistovce je o deset sekund rychlejší.

Splněný sen i satisfakce. Horská si po potížích s limitem konečně oddechla

„Věděl jsem, že poslední sezonu a půl plavu hodně špatně, ale byl jsem nahlášený šestnáctým časem a v hloubi duše jsem pořád věřil tomu, že bych mohl atakovat umístění kolem 10. příčky. Dělal jsem, co jsem mohl, ale bohužel to hrozně moc bolelo. Jel jsem v bolesti od čtyř set, pěti set metrů. Jsem hotovej, celý se chvěju. Vnitřně jsem rád, že jsem tam nechal všechno, ale nevyšlo to," mrzelo šestadvacetiletého závodníka, jehož čeká ještě v pátek rozplavba patnáctistovky. „S ohledem na výsledky poslední doby jsem si věřil víc na osmistovce," krčil rameny.

Micka s ohledem na pozdější start zůstal jako jediný z české plavecké výpravy na aklimatizaci v Kóči až do neděle. Izolaci ale po boku trenéra Martina Kratochvíla zvládl. „Probíhalo to dál pořád stejně, ráno plivání vzorku na test, snídaně, trénink, oběd, odpočinek, trénink, večeře. Večery jsme se snažili nějak zpříjemnit, koukali jsme na slavnostní zahájení, hráli jsme lodě, karty. Nebylo to nic hrozného," popisoval.

„Bylo to tam fajn. Nikdo nás nerušil, měli jsme všechno, co jsme potřebovali. A holkám - Báře (Seemanové) s Kíťou (Horskou) - to pomohlo, plavaly výborně. Je fajn, že se české plavání předvedlo v takovém světle," ocenil výkony svých reprezentačních kolegyň.

Pavel Novotný (Tokio), Sport.cz, Právo

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..