Živě

Sprinter Wilson přišel po rekordu i o OH, měl pozitivní dopingový test

28. července 2021 08:22

Švýcarský sprinter Alex Wilson byl provizorně suspendován za doping a nebude startovat na olympijských hrách v Tokiu. Jamajský rodák měl už 15. března pozitivní test na steroid trenbolon a během necelých dvou týdnů tak přišel o rekord i účast pod pěti kruhy.

 

Profimedia.cz

Dnes zveřejněným distancem od Jednotky pro bezúhonnost atletiky (AIU) vyvrcholilo turbulentních deset Wilsonových dnů. Na mítinku v Atlantě 18. července zaběhl stovku za 9,84 sekundy a o dvě setiny vylepšil evropský rekord.

Organizace Světová atletika ale o čtyři dny později oznámila, že Wilsonův rekord neratifikuje kvůli pochybnostem o časomíře na mítinku. Ze stejného důvodu neuznala ani jeho výkon z dvoustovky 19,89, jímž si vylepšil osobní rekord.

Olympijský sen je pryč. Bývalý evropský šampion dostal devítiměsíční trest

Wilson závodil přesto, že měl v polovině března pozitivní test na doping. Švýcarské sportovní orgány ho ale začátkem července omilostnily poté, co přijaly jeho vysvětlení, že steroid pocházel z hovězího masa zkonzumovaného ve Spojených státech.

AIU se nicméně proti tomuto verdiktu odvolala ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, jenž rozhodl v její prospěch a nařídil znovu zastavit Wilsonovi činnost.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..