Živě

Američané uspěli s protestem a poběží finále smíšené štafety na 4x400 m

31. července 2021 02:31 - Tokio

Americká smíšená štafeta v běhu na 4x400 metrů nakonec nebude chybět v dnešním olympijském finále. Favorizovaný tým uspěl s protestem proti diskvalifikaci z pátečního rozběhu kvůli chybné předávce, oznámili pořadatelé. Příležitost běžet o medaile dostalo také kvarteto z Dominikánské republiky, jež rovněž bylo v pátek diskvalifikováno.

 

Chris Carlson, ČTK/AP

Verdiktem jury přišli o start při olympijské premiéře této disciplíny čtvrtkaři Německa a Španělska. Německý svaz ale následně uspěl s dalším protestem a finále se uskuteční za účasti devíti štafet.

Američané novinku v programu ovládli při její premiéře na předloňském mistrovství světa v Dauhá ve světovém rekordu. V pátek vyhráli první rozběh před Dominikánci, kteří zaběhli národní maximum, a celkově obsadili třetí místo. Diskvalifikováni byli kvůli předávce mimo vymezené území, jury nicméně rozhodla, že důvodem byla chyba rozhodčích.

Diskvalifikací obou štafet se původně na přímé postupové místo posunuli Němci a na základě času se do finále dostali Španělé.

Nejrychlejší byli v pátek vítězové druhého rozběhu Poláci, kteří vytvořili evropský rekord časem 3:10,44.

Finálový závod je v Tokiu na programu dnes ve 14:35 SELČ.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..