Živě

Netradiční protest francouzského boxera! Hodinu seděl u ringu, chráničem úst trefil kameru

1. srpna 2021 09:09

Francouzský boxer Mourad Aliev proseděl na olympijských hrách zhruba hodinu u ringu na protest proti tomu, že ho rozhodčí ve čtvrtfinálovém souboji v supertěžké váze s Britem Frazerem Clarkem diskvalifikoval za úmyslný úder hlavou. Na rozhodnutí sudího Andyho Mustacchia reagoval vztekle, mimo jiné vyplivnul svůj chránič úst, nakopl ho a zasáhl i televizní kameru.

 

Frank Franklin II, ČTK/AP

Rozhodčí stříbrného medailistu z Evropských her diskvalifikoval čtyři sekundy před koncem druhého kola. Jeho soupeř měl viditelné rány poblíž obou očí. Aliev na verdikt reagoval tím, že nehybně seděl opřený o provazy ringu.

"Byl to můj způsob, jak ukázat, že rozhodnutí bylo nefér. Chtěl jsem bojovat proti nespravedlnosti," řekl Aliev. "Celý život jsem na tohle trénoval, dostal jsem se sem a kvůli jednomu rozhodnutí sudího jsem prohrál," doplnil.

Po zhruba půlhodině funkcionáři promluvili s Alievem i francouzským týmem. Boxer své místo opustil, po dalších 15 minutách se však vrátil a pokračoval ještě chvíli v protestu.

"Cítil jsem, že nějaké hlavičky tam byly. Jestli to bylo úmyslné, nebo ne, to nedokážu posoudit. Řekl jsem (poté Alievovi), aby se uklidnil. V tu chvíli nemyslíte hlavou, ale srdcem. Vím, že je to těžké, ale nejlepší je prostě odejít do šatny," uvedl Clarke, který si postupem do semifinále zajistil minimálně bronzovou medaili.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..