Živě

Dán Axelsen ovládl na OH dvouhru badmintonistů, čtyřhru vyhrály Indonésanky

2. srpna 2021 08:49 - Tokio
(Aktualizováno: 2. srpna 2021 15:19)

Dánský badmintonista Viktor Axelsen vyhrál suverénně olympijský turnaj ve dvouhře. V Tokiu neztratil ani set a navázal na bronz z Ria de Janeiro. Mistr světa z roku 2017 ve finále porazil obhájce titulu Číňana Čchen Lunga 21:15, 21:12.

 

Hamad I Mohammed, Reuters

Axelsen získal pro Dánsko druhé zlato v historii. Před ním to dokázal jen Poul-Erik Hoyer Larsen v Atlantě 1996. Zároveň přerušil čínskou sérii tří zlatých medailí, protože před Čchen Lungem ovládl olympijské hry v Londýně a Pekingu Lin Tan.

"Myslím, že jsem tu předváděl své nejlepší výkony v kariéře. Když vyhrajete olympijské finále proti Čchen Lungovi ve dvou setech a takovým způsobem, dá se říct, že jste opravdu blízko, velmi blízko, svému maximu," uvedl Axelsen, jenž bezprostředně po zisku zlata hovořil telefonicky s dánským korunním princem Frederikem. "Věřili byste tomu? Řekl mi, že je úžasné, čeho jsem dosáhl, a moc mi gratuloval. Hodně to pro mě znamená," dodal šampion.

Greysia Poliiová a Apriyani Rahayuová z Indonésie pózují se zlatými medailemi.

Hamad I Mohammed, Reuters

Čtyřhru badmintonistek vyhrály Greysia Poliiová a Apriyani Rahayuová z Indonésie. V dnešním finále porazily 21:19 a 21:15 čínskou dvojici Ťia I-fan, Čchen Čching-čchen.

Indonéský pár ve vypjatém zápase nerozhodila ani zlomená raketa, kterou Poliiová zvládla vyměnit v průběhu hry. Dvojnásobné bronzové medailistky z mistrovství světa si nakonec pro největší dosavadní úspěch došly za 57 minut.

Favorizované Ťia I-fan, Čchen Čching-čchen promarnily možnost vrátit Číně zlato z olympijské čtyřhry, které nepřetržitě vládla v letech 1996 až 2012. Její kralování skončilo před pěti lety na hrách v Riu de Janeiro.

Výsledky badmintonu na OH v Tokiu
XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Badminton:
Ženy:
Čtyřhra - finále:
Poliiová, Rahayuová (Indon.) - Ťia I-fan, Čchen Čching-čchen (Čína) 2:0 (19, 15)
O 3. místo:
Kim So-jong, Kong I-jong - I So-i, Sin Sung-čan (všechny Korea) 2:0 (10, 17).
Muži:
Dvouhra - finále:
Axelsen (Dán.) - Čchen Lung (Čína) 2:0 (15, 12)
o 3. místo:
Ginting (Indon.) - Cordon (Guat.) 2:0 (11, 13)
ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..