Živě

Kajakář Dostál postoupil na kilometru do finále OH a bude obhajovat stříbro

3. srpna 2021 03:14 - Tokio

Kajakář Josef Dostál postoupil bez větších problémů do finále olympijského závodu na kilometrové trati a bude dnes v Tokiu obhajovat stříbrnou medaili z Ria de Janeiro. Osmadvacetiletý český reprezentant dojel v semifinále druhý. Ze hry o medaile naopak vypadli kanoisté Petr a Martin Fuksovi, kteří byli v semifinálové jízdě pátí a čeká je boj o konečné deváté místo ve finále B.

 

Lee Jin-man, ČTK/AP

Dostál začal v osmičlenném semifinále pomaleji, na prvním mezičase na metě 250 metrů byl šestý, ale poté se posunul nejprve na čtvrté místo a ve finiši až na druhé. Čtyřnásobný světový šampion nestačil jen na Bálinta Kopasze z Maďarska, za kterým zaostal o 0,829 sekundy.

Trojnásobný olympijský medailista Dostál, který má vedle stříbra ve sbírce i dva bronzy z kategorie čtyřkajaků, zabojuje o premiérové zlato dnes v 5:20 SELČ.

Bratři Fuksové naopak budou ve finále A chybět, poté co v semifinále dojeli poslední. Česká deblkanoe se ještě v polovině tratě držela na třetím místě, na posledním mezičase ale klesla na nepostupovou pátou pozici. Za čtvrtými Brazilci Jackym Jamaelem Nascimentem Godmannem a Isaquiasem Queirozem dos Santosem zaostali o 1,7 sekundy.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..