Živě

Boxer Mourad Aliev neuspěl s protestem proti diskvalifikaci

3. srpna 2021 20:49

Francouzský boxer Mourad Aliev neuspěl s protestem proti diskvalifikaci ve čtvrtfinále olympijského turnaje v supertěžké váze s Britem Frazerem Clarkem za úmyslný úder hlavou. Sportovní arbitrážní soud konstatoval, že rozhodčí se mohl dopustit chyby, ale protože verdikt padl během zápasu, tak platí.

 

Ueslei Marcelino, Reuters

Aliev rozhodnutí sudího Andyho Mustacchia těžce nesl. Po diskvalifikaci vyplivnul chránič zubů, nakopl ho a zasáhl i televizní kameru. Na znamení nesouhlasu pak seděl hodinu opřený o provazy ringu.

Rozhodčí stříbrného medailistu z Evropských her diskvalifikoval čtyři sekundy před koncem druhého kola. Clarke měl viditelné rány u obou očí. "Cítil jsem, že nějaké hlavičky tam byly. Jestli to bylo úmyslné, nebo ne, to nedokážu posoudit," řekl po zápase britský boxer.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..