Živě

MOV ustanovil kvůli případu Cimanouské disciplinární komisi

4. srpna 2021 05:47 - Tokio

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) ustanovil disciplinární komisi, jež se bude zabývat případem běloruské atletky Krysciny Cimanouské. Čtyřiadvacetiletá sprinterka uvedla, že ji běloruští funkcionáři nutili k odletu z olympijských her v Tokiu do vlasti. Cimanouská místo toho ve středu odcestovala do Vídně.

 

Edgar Su, Reuters

Mluvčí MOV Mark Adams řekl, že disciplinární komise vyslechne reprezentačního trenéra Jurije Mojseviče a funkcionáře Artura Šumaka. Tito dva běloruští funkcionáři údajně Cimanouskou nutili, aby se kvůli kritickým výrokům na sociálních sítích na adresu vedení týmu vrátila předčasně do vlasti.

Cimanouská se místo toho v neděli obrátila na letišti v Tokiu na japonskou policii a požádala o ochranu. Po noci strávené v letištním hotelu úspěšně požádala v dějišti olympijských her na polské ambasádě o humanitární vízum. Pomoc atletce nabídly i české úřady, spojil se s ní Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.

Běloruská běžkyně Cimanouská obdržela polské humanitární vízum

Podle médií Cimanouská ve středu na letišti Narita nastoupila do letadla směřujícího do Vídně. Není jasné, zda z rakouské metropole zamíří následně do Polska.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..