Živě

V komisi sportovců MOV jsou nově Gasol či Pellegriniová

4. srpna 2021 08:53

Novými členy komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru (MOV) byli zvoleni španělský basketbalista Pau Gasol, italská plavkyně Federica Pellegriniová, polská závodnice na horských kolech Maja Wloszczowská a japonský šermíř Juki Óta. Tato čtveřice dostala nejvíce hlasů během voleb v Tokiu, do nichž se zapojilo 6825 sportovců.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Noví zástupci sportovců se stali plnými členy MOV a získali mandát do olympijských her v Los Angeles 2028. V komisi končí předsedkyně Kirsty Coventryová ze Zimbabwe, její zástupkyně Danka Barteková ze Slovenska, Francouz Tony Estanguet a Australan James Tomkins, kteří byli zvoleni v Londýně 2012.

Z komise odchází také jmenovaný člen Stefan Holm ze Švédska. Nové vedení komise se bude volit v pátek, předsedající se stane automaticky členem exekutivy MOV.

Tragédie americké atletky zastavila vyšetřování. Okolnosti nám nedovolují pokračovat, říká mluvčí MOV

Komise sportovců se skládá nejvýše z 23 členů, z nichž dvanáct je přímo voleno. Zbylých maximálně jedenáct členů je jmenováno, aby byla zachována rovnováha mezi pohlavími, regiony a sportovními odvětvími.

Členem komise sportovců byl osm let do roku 2012 oštěpařský rekordman Jan Železný. Poté do komise neúspěšně kandidovaly oštěpařka Barbora Špotáková a lyžařka Šárka Strachová.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..