Živě

Překvapení v přímém přenosu. Peprný vzkaz české hrdinky šokoval

4. srpna 2021 18:23 - Tokio

Na olympijské semifinále bude česká atletka Kristiina Mäki ještě dlouho vzpomínat. Kromě postupu do samotného finále běhu na 1500 metrů svým semifinálovým časem 4:01,23 překonala o 61 setin český rekord. Držitelkou byla Ivana Walterová z Budapešti roku 1986. Fanoušky však pobavila ještě jedním zajímavým momentem a to v přímém přenosu během rozhovoru pro Českou televizi.

 

repro ČT

Česká atletka letos v lednu přivedla na svět potomka a koncem července odcestovala do Tokia. Kdo by to byl řekl, že sedm měsíců po porodu se dostane až do finále, a dokonce překoná český rekord.

"Já vůbec nevím, co mám říct. Je to asi skvělý, ale asi mi to dojde později no," odpověděla po semifinále běhu na 1500 m v rozhovoru pro Českou televizi dojatá atletka.

Neuvěřitelné, musím si vybalit tašku! Mäki po senzaci zmohlo dojetí, myslela i na syna

"Je to super no. Moc nevím, co mám říct a moc děkuji všem co mi fandili, co mi věřili a stáli při mně,'' dodala s pláčem.

Kristiina Mäki postoupila do pátečního finále

Martin Sidorják, ČTK

"No něco jsem si napsala na záda,'' řekla a poprosila svou parťačku Dianu Mezuliáníkovou o asistenci. "Do finále půjdu určitě s tím, udělat co nejlepší výsledek a s tímhle,'' a ukázala peprný vzkaz do kamery, na kterém stálo: "Vyrvat nohy z prdele!".

Její kolegyně z reprezentace Diana Mezuliáníková zaběhla svůj osobní rekord v čase 4:03,70, ale do finále se bohužel neprobojovala. Celkově skončila na 17. místě.

nik, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..