Živě

DeChambeau ani po zmeškané olympiádě nelituje, že se nenechal očkovat

4. srpna 2021 21:25 - Memphis

Americký golfista Bryson DeChambeau nelituje svého rozhodnutí nenechat se očkovat proti covidu-19, přestože ho nákaza na poslední chvíli připravila o start na olympijském turnaji. Podle sedmadvacetiletého hráče se právě v Tokiu ukázalo, že ani vakcinace nedokáže před nemocí naplno ochránit, navíc je podle něho správné dát přednost starším a těm, kteří očkování kvůli zdravotním rizikům potřebují víc.

 

Paul Childs, Reuters

"Vakcína nutně neznamená, že se vám to nestane," řekl sedmý hráč světového žebříčku, jenž měl pozitivní test 23. července v den zahájení olympijských her. "Jsem mladý a radši ji nechám lidem, kteří ji potřebují. Já ji nepotřebuju. Jsem zdravý, mladý člověk, který se o své zdraví stará," řekl.

Prioritu v očkování by podle něho stále měli mít jiní. "Můj táta je výborný příklad. Byl očkovaný už dřív, protože je diabetik. Lidi jako on to potřebují víc. Očkovaná je i moje máma. Nechci nikomu brát tu možnost nechat se naočkovat," dodal DeChambeau. Později se prý ale očkování bránit nebude.

Sám se během nemoci v prvních dnech potýkal s velkou únavou a vyčerpáním, další symptomy ho ale netrápily. Už o víkendu se ale vrátil ke hře a tento týden může nastoupit na turnaji v Memphisu.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..