Živě

Nevídané. Skateboardista srazil kameramana během olympijského závodu

5. srpna 2021 19:32 - Tokio

Sport jako skateboarding nabízí řadu odvážných a poměrně rizikových prvků, které mohou skončit zraněním. V nebezpečí se ale při této disciplíně může ocitnout i někdo jiný než samotný závodník. O tom by mohl vyprávět jeden z kameramanů, který během olympijského závodu musel čelit srážce s Australanem Kieranem Woolleyem.

 

Ben Curtis, ČTK/AP

Už během kvalifikační jízdy v Ariake Urban Sports Parku došlo k pořádnému pozdvižení. Australan Woolley během své jízdy srazil kameramana, který upadl na beton.

Sedmnáctiletý skateboardista se dostal do nepříjemné situace při jízdě na zábradlí, vše skončilo pádem a k následnému vražení do jednoho z kameramanů.

Skateboardista se hned šel ujistit, zda je sražený kameraman v pořádku. Ten se ukázala jako pravý profesionál a i přes kolizi stále natáčel dění závodu. Nakonec si spolu oba muži plácli a podle zdviženého palce nahoru bylo jisté, že se nikomu nic vážného nestalo.

Australan Kieran Woolley se ujišťuje, že je kameraman po pádu v pořádku.

Ben Curtis, ČTK/AP

Navzdory této havárii si sedmnáctiletý Australan zajistil postup do finále z druhého místa. Jeho týmový parťák Keegan Palmera se postaral o senzaci, když skvělým výkonem zajistil Austrálii zlatou medaili, zatímco Woolley skončil až pátý.

nik, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..