Živě

Myslel jsem, že mi oko vypadlo do vody, popisuje olympijský závodník

5. srpna 2021 16:43 - Tokio

Chvíle hrůzy. Na čtvrteční olympijský plavecký závod na 10 km v laguně v Odaiba Marine Parku nebude Brit Hector Pardoe vzpomínat vůbec v dobrém. Ve vodě dvacetiletý plavec dostal loktem do obličeje a prožil si muka. Po odstoupení se mladý závodník rozhodl ukončit kariéru.

 

@Andyjamesonswim, Twitter

Plavecký maratón nenabídl velmi příjemné podmínky. Ačkoliv se startovalo už v půl sedmé ráno, voda měla 29 stupňů. Úplně jiný náboj měl pak pro britského plavce, který byl nucen kvůli vážnému zranění v obličeji odstoupit z olympijského závodu na 10 km.

V rozhovoru pro BBC přiznal: V posledním kole jsem dostal loktem do obličeje. Myslel jsem si, že jsem přišel o oko. Úplně mi to srazilo brýle.''

,Kdykoliv se zraním, tak si myslím, že i tak budu schopen závod dokončit, ale tentokrát to bylo jinak. Brýle jsem nedokázal zachytit. Ani jsem nic neviděl. Myslel jsem, že mi oko vypadlo do vody,'' děsil svým příběhem dvacetiletý Pardoe.

"Šel jsem nahoru směrem k plavčíkům a naříkal ,,moje oko, moje oko - je v pořádku? Ale oni se nijak neprojevovali. A potom jsem musel vypadnout," vyprávěl zraněný závodník.

Olympijský plavecký maratón dominantním výkonem ovládl Němec Florian Wellbrock. Český reprezentant Matěj Kozubek skončil na 24. místě.

Kozubek se vařil v laguně. Jsem rád, že jsem neumřel a stihl limit, hlásil po plaveckém maratonu

nik, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..