Živě

Organizátoři OH v Paříži oslaví převzetí pořadatelství od Tokia obří vlajkou

6. srpna 2021 09:42 - Tokio

V neděli, kdy skončí olympijské hry v Tokiu, bude rozvinuta z Eiffelovy věže v Paříži obří vlajka. Organizátoři příštích letních her v roce 2024 tak chtějí oslavit formální převzetí pořadatelství během zakončení OH v Tokiu.

 

Twitter

"Bude to největší vlajka, jaká kdy zavlála," uvedl prezident organizačního výboru Paříže 2024 Tony Estanguet. Trojnásobný olympijský šampion ve vodním slalomu řekl, že prapor bude velký jako fotbalové hřiště. "Takže bude opravdu obrovský a chceme tím stanovit nový světový rekord," dodal.

"Máme štěstí, že máme nejkrásnějšího vlajkonoše na světě: Eiffelovu věž. Proto je naším cílem, aby vlajka zavlála právě z ní," řekl Estanguet. Na otázku novinářů odmítl specifikovat, zda se bude jednat o vlajku Francie, olympijskou vlajku s kruhy či s logem pařížské olympiády. "Nechte se překvapit," uvedl.

Organizátoři pařížských her chystají na neděli na Trocadéru poblíž Eiffelovy věže velkou slavnost. Přímo v Tokiu bude francouzskou metropoli zastupovat její starostka Anne Hidalgová.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..