Živě

Jacobs se rychle rozešel s poradcem, který byl vyšetřován kvůli podpůrným látkám

7. srpna 2021 12:28

Dvojnásobný olympijský šampion z Tokia sprinter Lamont Marcell Jacobs z Itálie ukončil spolupráci s výživovým poradcem Giacomem Spazzinim hned poté, co se dozvěděl, že byl údajně vyšetřován v souvislosti s podpůrnými látkami. Podle zahraničních médií Spazziniho policie vyšetřovala kvůli možné ilegální distribuci anabolických steroidů.

 

Aleksandra Szmigiel, Reuters

Jacobs nejprve senzačně zvítězil v běhu na 100 metrů. Americká média následně spekulovala o možném dopingu, což odsoudil předseda Italského olympijského výboru Giovanni Malago. V pátek pak italská štafeta vyhrála i závod na 4x100 metrů.

"Tohle se mě nijak netýká, protože od první chvíle, co jsme o tom slyšeli, jsme s ním přestali pracovat. Ničeho se neobáváme, ve skutečnosti byl zapletený do něčeho, za co nemohl. Na konci nebyl uznán vinným, takže jsme v klidu," řekl Jacobs. Italská média informovala o tom, že spolupráci se Spazzinim sprinter ukončil v březnu.

Šéf italských olympioniků odsoudil americké spekulace po Jacobsově vítězství

Šestadvacetiletý atlet vyhrál běh na 100 metrů v novém evropském rekordu 9,80 sekundy, přestože do této sezony nedokázal pokořit hranici deseti sekund. Po nečekaném triumfu se Jacobs na slavnostním zakončení olympijských her představí jako vlajkonoš italské výpravy.

Itálii se v Tokiu daří, dosud získala 38 medailí, čímž překonala vlastní rekordy (36) z olympiád v Římě v roce 1960 a v Los Angeles o 28 let dříve. Na předchozích dvou hrách v Riu de Janeiro a Londýně získala shodně 28 cenných kovů.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..