Živě

Japonští baseballisté získali poprvé v historii olympijské zlato

7. srpna 2021 15:57 - Tokio

Japonští baseballisté poprvé v historii získali olympijské zlato. V Jokohamě porazili 2:0 Spojené státy. Dosud nejlepším výsledkem Japonců bylo druhé místo před 25 lety v Atlantě. Bronz má Dominikánská republika po výhře 10:6 nad obhájci zlata z Jižní Koreje.

 

Sue Ogrocki, ČTK/AP

Japonsko zdolalo Spojené státy už v boji o semifinále, tehdy vyhrálo 7:6, ačkoli ještě v osmé směně prohrávalo.

Dnes USA neuhrály ani bod. Ve třetí směně se do nadhozu Nicka Martineze opřel jednadvacetiletý Munetaka Murakami a odpálil homerun. V osmé směně si pak pro bod doběhl Tecuto Jamada. Japonci navázali na své softbalové kolegyně, které v Jokohamě stejným poměrem porazily ve finále taktéž USA.

Eddy Alvarez se stal třetím Američanem a šestým sportovcem celkově, který získal medaili na zimní i letní olympiádě. Stříbro vybojoval už před sedmi lety v Soči jako člen štafety rychlobruslařů na krátké dráze.

Baseball se do olympijského programu vrátil po 13 letech. Naposled v Pekingu zaostala za Jižní Koreou Kuba, která se letos poprvé v historii na olympijské hry nekvalifikovala. Třetí byly USA, které v zápase o bronz zdolaly nynější šampiony z Japonska. V Paříži za tři roky baseball opět nebude.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..