Živě

Sportovci na tokijské olympiádě podle Bacha dodali světu odvahu

8. srpna 2021 05:33 - Tokio

Olympijské hry v Tokiu byly úspěšné vzhledem k nejistotě, která panovala po jejich ročním odkladu kvůli pandemii koronaviru, prohlásil předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach. Sportovci podle něj dodali světu odvahu.

 

Mike Blake, Reuters

"Když vezmeme v úvahu všechny nejistoty za poslední dva roky ohledně toho, zda můžeme tyto hry vůbec uskutečnit. Před dvěma týdny jsme si pak při zahajovacím ceremoniálu uvědomili, že by se mohly stát skutečností," uvedl Bach v Tokiu před dnešním koncem her.

Připomněl, že až těsně před olympiádou se rozhodlo o tom, že kvůli obavám z šíření koronaviru budou hry prakticky bez diváků. "Obávali jsme se, že to bude olympiáda bez duše. Někteří mluvili o hrách duchů a to, co jsme zde viděli, byl pravý opak. Sportovci dali těmto hrám duši, dali tokijským hrám skutečnou olympijskou duši," prohlásil německý funkcionář.

Organizátoři OH nezachytili žádný nový případ nákazy koronavirem mezi sportovci

Hry provázela přísná bezpečnostní opatření, aby se zabránilo nekontrolovanému šíření covidu-19. Podle posledních údajů se v souvislosti s olympiádou v Tokiu objevilo 436 případů nákazu, třicítka sportovců kvůli pozitivním testům nemohla na hrách startovat.

"Myslím, že můžeme s jistotou říci, že tyto olympijské hry se konaly ve správný čas a že sportovci, pro které jsme je dělali, si toho opravdu vážili. Byl to podle nich také správný okamžik, kdy se znovu setkat a dát naději a odvahu nejen olympijské komunitě ale celému světu," řekl Bach.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..