Živě

MOV posílil pravomoci svého vedení pro vyřazení sportů z programu OH

8. srpna 2021 15:59

Na závěr olympijských her v Tokiu posílil Mezinárodní olympijský výbor (MOV) pravomoci svého vedení v čele s prezidentem Thomasem Bachem. Na nedělním zasedání byly odhlasovány změny v olympijské chartě, díky nimž bude moci od nynějška exekutiva vyřazovat sporty z olympijského programu bez nutnosti potvrzení na valném shromáždění.

 

Vincent Thian, ČTK/AP

Dosud mohla výkonná rada MOV vyřazení sportu z programu jen navrhnout. Nyní bude moci rozhodnout sama v případě, že "nebudou dodržována rozhodnutí exekutivy MOV nebo bude příslušná mezinárodní sportovní federace jednat způsobem, který bude poškozovat pověst olympijského hnutí."

Terčem kritiky Mezinárodního olympijského výboru byly v poslední době především Mezinárodní vzpěračská federace IWF a boxerská federace AIBA. Oběma svazům MOV vyčítá dlouholeté špatné řízení a pomalý reformní proces. Boxerský turnaj v Tokiu dokonce organizoval sám MOV a ne zastřešující organizace.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..