Živě

Parádní gesto! Vodní pólisté Řecka věnují polovinu odměny za olympijskou medaili obětem požárů

8. srpna 2021 22:13

Vodní pólisté Řecka věnují polovinu své odměny za historickou stříbrnou olympijskou medaili obětem požárů v zemi. Magnát Vangelis Marinakis, majitel Olympiakosu Pireus, ocenil pólisty za postup do finále prémií 200 000 eur (pět milionů korun).

 

Profimedia.cz

"Chceme panu Marinakisovi z celého srdce poděkovat za jeho velkorysost. Považujeme za svou povinnost polovinu této částky věnovat obětem ničivých požárů," uvedl kapitán řeckých vodních pólistů Jannis Fundulis po porážce 10:13 v olympijském finále s mistry světa Srby. Řecko získalo první medaili ve vodním pólu v historii.

V minulých dnech vypukly lesní požáry na několika místech Řecka a připravily o domovy tisíce lidí. Několik ohnisek požárů bylo bylo mimo jiné severně od Atén.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..