Živě

Nakaženého Crabba nahradí po boku veterána Gibba na písku v Tokiu Bourne

22. července 2021 10:45 - Tokio/Praha

Americký plážový volejbalista Taylor Crabb potvrdil, že se nakazil koronavirem a nebude soutěžit na olympijských hrách v Tokiu. Jeho místo po boku veterána Jakea Gibba, jenž se představí pod pěti kruhy už počtvrté, zaujme Tri Bourne.

 

Kyusung Gong, ČTK/AP

Crabb dnes pro agenturu AP uvedl, že byl před odletem ze Spojených států očkován a měl negativní výsledek testu. Po příletu do Japonska měl ale už čtyři pozitivní testy na covid-19.

"Naštěstí jsem bez příznaků, ale hluboce zklamaný z toho, že se nebudu moci k Jakeovi na písku připojit. Chci, aby Jake hrál na své čtvrté olympiádě a přivezl domů medaili. Mou pozici v týmu USA po Jakeově boku zaujme Tri Bourne, skvělý sportovec, člověk a blízký přítel," řekl Crabb.

Reakce olympijského výboru? Vyšetřovací komise. Ale pachuť a otazníky zůstávají

Olympijský beachvolejbalový turnaj startuje v Tokiu v sobotu a potíže před ním mají i české týmy. Kvůli pozitivnímu testu musel do izolace Ondřej Perušič a nakažený je Simon Nausch, trenér páru Markéta Sluková, Barbora Hermannová. Česká výprava doufá, že by se mohl Perušič ve dvojici s Davidem Schweinerem do turnaje zapojit se zpožděním.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..