Olympijskou premiéru smíšené soutěže v lukostřelbě vyhráli favorizovaní Korejci

Tokio

Olympijskou premiéru smíšené soutěže v lukostřelbě vyhráli v Tokiu favorizovaní Korejci An San a teprve sedmnáctiletý Kim Če-tok. Ve finále porazili nizozemský pár Gabriela Schloesserová, Steve Wijler 5:3 a prodloužili aktuální nadvládu Jižní Koreje v tomto sportu. Na předchozích hrách v Riu de Janeiro reprezentanti asijské lukostřelecké velmoci ovládli všechny čtyři tehdejší soutěže.

Olympijskou premiéru smíšené soutěže v lukostřelbě vyhráli v Tokiu favorizovaní Korejci An San a Kim Če-tok.

Korejští suveréni neměli konkurenci už v kvalifikaci, postupně pak porazili soupeře z Bangladéše (6:0), Indie (6:2) a v semifinále Mexika (5:1). Zajistili pro Koreu 24. zlatou olympijskou medaili v lukostřelbě, čímž se toto odvětví vyrovnalo rychlobruslení na krátké dráze, které dosud bylo v zemi samostatným nejúspěšnějším sportem pod pěti kruhy.

Bronz získali Mexičané Alejandra Valenciaová a Luis Álvarez po vítězství nad Turky.