Izraelka Ašramová ukončila nadvládu ruských moderních gymnastek ve víceboji

Izraelská moderní gymnastka Linoy Ašramová na olympijských hrách v Tokiu ukončila 21 let dlouhou ruskou nadvládu ve víceboji. Na druhém místě skončila favorizovaná Dina Averinová z Ruska, bronz získala Běloruska Alina Harnasková.

Izraelská moderní gymnastka Linoy Ašramová

Ruské gymnastky vládly víceboji na olympiádě nepřetržitě od her v roce 2000. Jejich sérii ukončila šestinásobná vicemistryně světa Ašramová a zaznamenala největší úspěch v kariéře.

Dvaadvacetiletá izraelská reprezentantka si zlato zajistila výkonem 107,800 bodu. Dina Averinová získala 107,650 a Harnasková 102,700. Těsně pod stupni vítězů skončila Arina Averinová, dvojče stříbrné medailistky a trojnásobné světové šampionky ve víceboji.

Ašramová získala pro Izrael celkově třetí a v Tokiu druhé zlato, minulý týden gymnasta Arťom Dolgopjat vyhrál v prostných. Prvním olympijským vítězem z Izraele se stal v roce 2004 windsurfař Gal Fridman.