Živě

Posledními šampiony ve windsurfingové třídě RS:X jsou Badloe a Lu Jün-siou

31. července 2021 08:10 - Tokio

Posledními olympijskými vítězi ve windsurfingové třídě RS:X jsou Nizozemec Kiran Badloe a Číňanka Lu Jün-siou. V RS:X se letos bojuje pod pěti kruhy počtvrté a naposledy, od Paříže 2024 bude v programu jiná windsurfingová kategorie iQFoil.

 

Carlos Barria, Reuters

Šestadvacetiletý Badloe splnil v Enošimě roli největšího favorita. Trojnásobný mistr světa a dvojnásobný mistr Evropy měl už po dvanácti rozjížďkách tak výrazný náskok, že mu k zisku zlata stačilo medailovou jízdu pouze dokončit bez diskvalifikace.

Badloe byl dnes nakonec druhý a se ziskem 37 bodů zvítězil se stejně velkým náskokem před Thomasem Goyardem z Francie. Třetí skončil Číňan Pi Kchun.

Do medailové jízdy pro deset nejlepších nepostoupil Karel Lavický. Jediný zástupce českého jachtingu na letošních OH obsadil po dvanácti rozjížďkách 22. místo.

Mnohem vyrovnanější byl boj o zlato mezi ženami. Pětadvacetiletá Lu Jün-siou se ziskem 36 bodů porazila o dva body šampionku z Ria de Janeiro Charline Piconovou z Francie, jež při rovnosti bodů s Britkou Emmou Wilsonovou získala stříbro díky vítězství v medailové jízdě.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Jachting - RS:X:
Ženy:
1. Lu Jün-siou (Čína) 36 b.,
2. Piconová (Fr.) 38,
3. Wilsonová (Brit.) 38,
4. Maggettiová (It.) 66,
5. De Geusová (Niz.) 72,
6. Spychaková (Izr.) 85,
7. Buhlová-Hansenová (Dán.) 93,
8. Hei Man H V Chan (Hong.) 95.
Muži:
1. Badloe (Niz.) 37,
2. Goyard (Fr.) 74,
3. Pi Kchun (Čína) 75,
4. Cohen (Izr.) 76,
5. Camboni (It.) 76,
6. Myszka (Pol.) 79,
7. Squires (Brit.) 82,
8. Sanz Lanz (Švýc.) 100.
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..