Drama ve Velkém Jablku vyhráli Jets

Quarterback Jets Mark Sanchez hodil čtyři touchdowny, včetně vítězné přihrávky na Santonia Holmese minutu před koncem zápasu, a zajistil tak svému týmu důležité vítězství v poměru 28:24 nad divizním rivalem Buffalem Bills.

Santonio Holmes chytá vítězný touchdown

Během týdne říkali mnozí hráči Jets, že pokud se chtějí dostat do závěrečných bojů o Super Bowl, musí vyhrát všech šest následujících zápasů. Nicméně se jim ve včerejším zápase sen o postupu do play-off málem rorzplynul, a to poté, co Dave Rayner dostal Bills ve čtvrté čtvrtině svým 53yardovým field goalem do vedení 24:21.

V době, kdy do konce řádné hrací době chyběly rovné dvě minuty, čelila ofenzíva Jets třetímu a-11. Mark Sanchez našel u levé postranní lajny 18yardovou přihrávkou Plaxica Burresse, který dokázal zachytit míč jednou rukou, a tak získal pro svůj tým důležitý první down. Conerback New Yorku Darrelle Revis k tomuto okamžiku řekl: „Bylo to neuvěřitelné. On měří 1,96 metrů a ještě má velice šikovné ruce. Byl to pravděpodobně nejlepší „catch,“ který jsem v poslední době viděl.“

Následně provedl Sanchez velmi rychle quarterback sneak, aby Bills neměli dostatek času hodit challenge (vyžádat si přezkoumání na videu), avšak opakované záběry potvrdily, že Burress zachytil míč v souladu s pravidly. O akci později si získal Sanchez pomocí svých nohou čas a našel v pravém rohu endzóny volného Santonia Holmese a Jets se minutu před koncem závěrečné čtvrtiny ujali vedení o čtyři body. Sanchez (17 z 35 přihrávek pro 180 yardů, 4 touchdowny, interception) k tomuto okamžiku řekl: „Cítil jsem se dobře, už jsme v této situaci několikrát byli.“

Johnson přihrávku dvakrát nechytil

Jets museli v úplném závěru čelit ofenzívě Bills vedenou quarterbackem Ryanem Fitzpatrickem (26 z 39 přihrávek pro 264 yardů, 3 touchdowny), která měla ještě šanci otočit výsledek zápasu ve prospěch Buffala. Fitzpatrick našel přesnou přihrávkou do té doby výborně hrajícího wide receivera Stevea Johnsona, který však nedokázal přihrávku, jež by vedla k zisku velkého počtu yardů, zachytit.

O pár chvil později hledal Fitzpatrick opět v endzóně volného Johnsona – míč však letěl za něho a Johnson ho i přes velkou snahu nezachytil. New York Jets tak ve velice dramatickém zápase zvítězili nad Buffalem Bills v poměru 28:24. Po zápase řekl Fitzpatrick v rozhovoru pro média: „Je nám to líto. Jets skórovali v závěru zápasu a my jsme ještě měli šanci dostat míč do endzóny a zápas vyhrát, ale bohužel se nám to nepodařilo. Opravdu nás to mrzí.“

New York Jets si tak včerejším vítězstvím zajistili bilanci 6-5 a momentálně se nacházejí na druhém místě v divizi AFC East před Buffalem Bills (bilance 5-6). Na prvním místě jsou New England Patriots s bilancí 7-3.