Rubriky:

Atletika

Švýcar Wanders znovu vylepšil rekord na silniční desítce

30. prosince 2018 18:46 - Houilles

Švýcarský vytrvalec Julien Wanders po krátké době opět vylepšil evropský rekord v silničním běhu na 10 kilometrů, o který v říjnu v Durbanu připravil britskou hvězdu Mo Faraha. Na pařížském předměstí dnes dvaadvacetiletý talent obhájil vítězství v závodě Corrida de Houilles a časem 27:25 minut ubral z předchozího maxima sedm sekund.

 

Ai Project, Reuters

"Od začátku jsem si běžel svůj závod. Už po pěti kilometrech to bylo těžké, běželi jsme na hraně možností. Ale na posledních dvou kilometrech jsem s vidinou rekordu ještě zabral," citoval web švýcarského svazu Wanderse. S jedenáctisekundovou ztrátou doběhl druhý Berehanu Tsegu z Eritrey.

Wanders dalším zlepšením ještě vyšperkoval vydařenou sezonu, v níž si vytvořil osobní maxima na dráze na tratích 1500, 3000 a 5000 metrů i v půlmaratonu (1:00:09).

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.