Živě

Semenyaová vyhrála v Montreuil běh na 2000 metrů

11. června 2019 23:40 - Montreuil

Jihoafrická běžkyně Caster Semenyaová zvítězila na mítinku ve francouzském Montreuil v závodě na nemistrovské trati 2000 metrů. Dvojnásobná olympijská šampionka v běhu na 800 metrů se představila na dráze poprvé od zavedení pravidla, které atletkám s vyšší hladinou testosteronu zakazuje závodit bez hormonální léčby na středních tratích.

 

Philippe Wojazer, Reuters

Po doběhu zopakovala, že s novým pravidlem nesouhlasí a léčbu odmítá. "Nejsem idiot. Proč bych měla brát drogy? Jsem čistá, nepodvádím. Měli by se soustředit na doping, ne na nás," prohlásila Semenyaová na adresu mezinárodní federace IAAF.

Závod vyhrála časem 5:38,19 minuty. Pátá doběhla za 5:43,43 Francine Niyonsabaová z Burundi, která rovněž bez léčby nemůže závodit na osmistovce. "Jsem z toho smutná, protože to pravidlo je diskriminační," řekla stříbrná olympijská medailistka.

V soutěži kladivářek obsadila šesté místo Kateřina Šafránková, která hodila 67,55 metru.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.