Živě

Zraněný Maslák na Evropských hrách v Minsku nepoběží

21. června 2019 15:22

Česká atletická výprava na Evropských hrách v Minsku se bude muset obejít bez největší hvězdy. Trojnásobný halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák si sice ve čtvrtek vytvořil na Zlaté tretře v Ostravě sezonní maximum na dvoustovce 20,62 sekundy, dnes ale do Běloruska neodletěl. Ve startu mu zabránily zdravotní problémy.

 

Michal Kamaryt, ČTK

"S časem jsem spokojený. Ke konci mě ale trochu píchala klenba (nohy), tak snad to bude v pohodě. Trápím se s tím celou sezonu. Myslel jsem, že to není nic vážného, tak jsem to nechal být. Měl jsem to na háku a asi jsem neudělal úplně dobře," uvedl Maslák pro youtube kanál CzechAthletics po Zlaté tretře.

Atlety čeká v Minsku netradiční závod družstev v novém vyřazovacím formátu. Český výběr čeká první kvalifikační kolo v neděli. Místo Masláka nikdo další povolán nebyl.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.