Rubriky:

Atletika

Friš si doběhl na univerziádě pro stříbro

10. července 2019 20:46 - Neapol

Atlet Jan Friš vybojoval na univerziádě v Neapoli v běhu na 1500 metrů stříbrnou medaili. Student Univerzity Karlovy ve finále skončil druhý za Polákem Michalem Rozmysem v čase 3:53,95 minuty. Na konto výpravy přidal Friš čtvrtý cenný kov, čímž Češi překonali tři medaile z minulé univerziády na Tchaj-wanu.

 

"Doufal jsem, že se to do poslední rovinky otevře a probojuju se dopředu. Povedlo se a jsem neuvěřitelně šťastný. Věřil jsem si," citovala Česká asociace univerzitního sportu Friše na Twitteru.

Friš zkompletoval medailovou sbírku českých studentů v Neapoli. Zlato předtím slavili Martin Rubeš v šermu kordem a Lucie Brázdová ve střelbě ze vzduchové pušky, bronz pak přidala její kolegyně skeetařka Hana Adámková.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.