Rubriky:

Atletika

Ovládne Hejnová po čtyřech letech opět anketu Atlet roku?

9. listopadu 2019 07:57 - Praha

V Praze budou dnes večer vyhlášeny výsledky ankety Atlet roku, v které nejspíš skončí nadvláda oštěpařek. Rekordmanka v počtu prvenství Barbora Špotáková i loňská vítězka Nikola Ogrodníková sice figurují v nejlepší desítce, ale favoritkami nejsou. Na návrat na trůn po čtyřech letech aspiruje překážkářka Zuzana Hejnová, které se nejvíce dařilo na mítincích Diamantové ligy a skončila pátá na mistrovství světa. První korunu pro vítěze hlasování může získat koulař Tomáš Staněk, který je letos jediným českým atletem s medailí ze seniorského šampionátu.

 

Ivana Roháčková

Hejnová může navázat na výhry z let 2013 a 2015, i když neměla tak zářnou sezonu jako při tehdejších světových titulech. Na letošním MS na medaili nedosáhla, ale její páté místo bylo nejlepším českým výsledkem v Dauhá společně se stejným umístěním oštěpaře Jakuba Vadlejcha, který rovněž nechybí ve finálové desítce. Jako jediná z českých reprezentantů se ale Hejnová pravidelně umisťovala na medailových příčkách na mítincích Diamantové ligy.

Do nejlepší desítky se dostali ještě chodkyně Anežka Drahotová, překážkář Vít Müller, mílař Filip Sasínek, další finalistka oštěpařské soutěže na MS Irena Šedivá a talentovaná čtvrtkařka Lada Vondrová.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.