Rubriky:

Atletika

Staněk vyhrál mítink v Rochlitzu, Lasickeneová přeskočila v Moskvě 204 cm

2. února 2020 18:31 - Moskva

Tomáš Staněk vyhrál halový koulařský mítink v německém Rochlitzu výkonem 20,75 metru. Vrhač pražské Dukly zaostal za svým letošním maximem 21,23, s kterým vede světové tabulky, ale i ve třetím startu v sezoně překonal dvacetimetrovou hranici. Ruská výškařka Maria Lasickeneová přeskočila na mítinku v Moskvě laťku ve výšce 204 centimetrů a vyrovnala si halový osobní rekord.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Po domácích výhrách v Jablonci a Nehvizdech proměnil Staněk ve vítězství i úvodní zahraniční start. V Rochlitzu měl ještě tři platné pokusy, ten nejkratší měřil 20,26. Nikdo další se za dvacet metrů nedostal, šestý Ladislav Prášil předvedl 18,80.

Trojnásobná mistryně světa se ujala vedení v letošních světových tabulkách o dva centimetry před ukrajinskou vycházející hvězdou Jaroslavou Mahučichovou, která v pátek v Karlsruhe vytvořila juniorský světový rekord. Sedmadvacetiletá Lasickeneová se v ruské metropoli ještě třikrát neúspěšně pokoušela o 207, čímž by si o jeden centimetr vylepšila absolutní maximum.

Výškařka Mahučichová v Karlsruhe opět skočila juniorský rekord

Beskydská laťka, halový atletický mítink ve skoku do výšky v Třinci:
Muži:
1. Gale (Brit.) 230
2. Wilson (Bah.) a Bednarek (Pol.) oba 224,
...9. Bahník (ČR) 215.
Ženy:
1. Geraščenková 192
2. Čumačenková (obě Ukr.) 192
3. Buttsová-Townsendová (USA) 187,
...5. Sajdoková (ČR) 184.
ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.