Parádní výkon české atletky! Vondrová je díky osobnímu rekordu čtvrtá ve světových tabulkách

Čvrtkařka Lada Vondrová si na halovém mistrovství republiky vylepšila osobní rekord na 51,82 sekundy a zařadila se na čtvrté místo letošních světových tabulek. Koulař Tomáš Staněk má jako první český atlet jistou účast na olympijských hrách v Tokiu. Splnění olympijského limitu dnes v Ostravě potvrdil vítězným výkonem 21,18 metru.

Lada Vondrová se mohla radovat z parádního výkonu

Vondrová zahajovala rok s osobním maximem 52,67. V halové sezoně z něj postupně ubrala 85 setin. Dnes ho vylepšila potřetí, z výkonu ze sobotního rozběhu ubrala další tři desetiny a vytvořila nový rekord šampionátu. "Nečekala jsem, že to bude tak hluboko pod 52 sekund. Vůbec ne," řekla v rozhovoru na ploše.

To už měla za sebou i vítězství na dvoustovce, která následovala půl hodiny po finále čtvrtky. "Byla jsem trošku unavená, ale je to takový bonus, takže jsem se na to těšila," doplnila dvacetiletá běžkyně.

Lada Vondrová z Hvězdy Pardubice a Nikola Bendová z Olympu Praha ve finále sprintu na 200 metrů.

Český rekordman Staněk bez problémů získal čtvrtý domácí halový titul, ale podepsal se na něm páteční start v Madridu. "Cesta mi dala zabrat. Už to bylo trošku lepší než v Madridu, kde jsem strašně moc chtěl a nešlo mi to. Bylo to trochu uvolněnější, ale zase o to unavenější po těch cestách," uvedl koulař, který letos v hale vrhl nejdál 21,86 metru.

Dálkařům vládl Juška

Pošesté vládl domácím dálkařům Radek Juška, který závodil poprvé od loňského červencového mistrovství republiky pod širým nebem. K triumfu mu stačilo 762 centimetrů. "Nebylo to úplně ono. V tréninku nechodíme plné rozběhy, bylo pro mě těžké se do toho dostat. Po dvou třech pokusech už jsem byl unavený a bylo to znát," svěřil se.

Comeback po zranění se nevydařil výškařce Michaele Hrubé, která skočila jen 172 centimetrů a obsadila osmou příčku. Vyhrála Klára Krejčiříková (186). Simona Vrzalová po loňské promaroděné letní sezoně obsadila na patnáctistovce třetí příčku za Dianou Mezuliáníkovou a Kristiinou Mäki. Mezuliáníková získala v Ostravě double, vyhrála i osmistovku.

Teprve druhý český halový titul na 400 metrů vybojoval trojnásobný halový mistr světa a Evropy v této disciplíně Pavel Maslák, který na domácím vrcholu obvykle dával přednost dvoustovce. Letošní maximum si vylepšil o šestnáct setin na 46,12 sekundy. V souboji půlkařů Lukáš Hodboď předčil Filipa Šnejdra a časem 1:47,81 překonal rekord šampionátu.

1. Šínová (Atletika Jižní Město) 617
2. Minářová (Dukla Praha) 610