Rubriky:

Atletika

Daňkův memoriál letos v Turnově kvůli koronaviru nebude

22. dubna 2020 15:59 - Turnov

Atletický Memoriál Ludvíka Daňka se letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Turnovský mítink se měl konat 26. května. Organizátoři uvažovali o jeho přesunutí na srpen či září, ale dnes oznámili, že 21. ročník letos nebude.

 

Jan Kucharčík

"Původní květnový termín by ještě spadal pod omezující nařízení vlády. Dále jsme uvažovali nad termíny v září či ještě v srpnu, ovšem i tam se těžko hledá vhodný termín, neboť v těchto měsících jsou možnosti pro všechny pořadatele," uvedla k rozhodnutí organizátorů místostarostka Turnova Jana Svobodová.

"Navíc mítink má charakter mezinárodní a zahraniční závodníci by zřejmě nemohli do ČR přicestovat. Uvažovali jsme také o snížení úrovně mítinku, ale neradi bychom k tomuto kroku přistupovali," řekla Svobodová. "Rozhodli jsme se mítink letos nepořádat i s přihlédnutím k tomu, že nás nejvíce finančně podporují samosprávy - Liberecký kraj a město Turnov, které v současné době ze svých rozpočtů musejí pokrývat zdravotnictví, sociální služby a osoby či jednotky, které jsou v tzv. v první linii," dodala.

Bude se závodit? Sezona může začít. Čekáme, že vláda dostane rozum, říká šéf mítinku

Memoriál se koná jako připomínka světového rekordu v hodu diskem, který Daněk vytvořil na turnovském stadionu v roce 1964.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.