Rubriky:

Atletika

Turecká steeplařka Mingirová byla diskvalifikována z OH v Londýně

28. dubna 2020 20:25 - Monte Carlo

Bývalá mistryně Evropy v běhu na 3000 metrů překážek Gülcan Mingirová z Turecka byla dodatečně diskvalifikována z olympijských her v Londýně kvůli dopingu. Zpětné testování vzorků odhalilo, že nyní třicetiletá atletka měla v těle zakázaný steroid turinabol.

 

Twitter@sportstarweb

O jejím vyškrtnutí z výsledkové listiny v úterý informoval Mezinárodní olympijský výbor. Případný další trest má v kompetenci Světová atletika. Počet pozitivních dopingových testů z her v Londýně stoupl už na 126.

Mingirová na londýnské olympiádě v srpnu 2012 vypadla v rozběhu a obsadila celkově 27. místo. O dva měsíce dříve na evropském šampionátu v Helsinkách získala zlato, které jí zůstane. V roce 2011 zvítězila i na ME atletů do 23 let v Ostravě.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.