Rubriky:

Atletika

Finalista čtvrtky na OH Taplin dostal čtyřletý distanc za doping

19. května 2020 13:41 - Lausanne

Elitní světový čtvrtkař Bralon Taplin dostal čtyřletý distanc za to, že se vyhnul dopingovému testu. Osmadvacetiletý reprezentant Grenady, jenž skončil sedmý na olympijských hrách v Riu de Janeiro, tak přijde o olympijské hry v Tokiu i příští dvě atletická mistrovství světa. Rozhodla o tom sportovní arbitráž CAS v Lausanne, která zamítla jeho odvolání.

 

Elaine Thompson, ČTK/AP

Arbitr označil za nevěrohodnou Taplinovu obhajobu, že loni v dubnu po výhře na mítinku v Grenadě nebyl adekvátně upozorněn na dopingovou kontrolu. Prokázalo se, že o ní byl informován, když poskytoval novinářům rozhovory po závodě.

Floridský rodák, kterému patří osmé místo v historických tabulkách na 400 metrů v hale, má zastavenou činnost do 24. září 2023. To znamená, že v následujících třech letech přijde o vrcholné světové akce. Příští rok by se měly uskutečnit OH v Tokiu, na sezony 2022 a 2023 jsou naplánovány světové šampionáty v Eugene a Budapešti.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.