Rubriky:

Atletika

V 81 letech zemřel dálkařský rekordman Fikejz

27. prosince 2008 11:43 - PRAHA

Ve věku 81 let zemřel v pátek bývalý dlouholetý reprezentant a český rekordman ve skoku do dálky Jaroslav Fikejz. Rodák z Kaliště získal na mistrovství Evropy v roce 1950 v Bruselu bronzovou medaili, o dva roky dříve startoval na olympijských hrách v Helsinkách. ČTK v sobotu o úmrtí informoval jeho syn.

Přestože v roce 1948 vedl evropské tabulky, olympiáda mu nevyšla a nepostoupil z kvalifikace. Fikejzovo jméno stále figuruje v tabulkách platných českých rekordů. Jeho výkon 712 centimetrů ze 4. října 1942 v kategorii starších žáků dosud nikdo nepřekonal. Mezi dospělými vylepšil národní rekord až na 741 cm.

Po skončení závodní kariéry působil v atletice dál jako funkcionář. Absolvent zemědělské školy s titulem inženýra pracoval jako novinář, například v časopise Atletika. V roce 2003 obdržel čestný diplom Fair play od Českého klubu fair play při Českém olympijském výboru.

Poslední rozloučení s Jaroslavem Fikejzem se uskuteční v rodinném kruhu.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.