Rubriky:

Atletika

Německou atletiku šokovala smrt půlkaře Hermse, bylo mu 26 let

11. ledna 2009 15:56 - PIRNA

Ve věku pouhých 26 let zemřel německý atlet Rene Herms. Specialista na osmistovku byl nalezen v sobotu mrtev ve svém bytě v Lohmenu, přivolaný lékař konstatoval, že skonal již v pátek. Policie začala případ vyšetřovat, nic ale zatím údajně nenasvědčuje tomu, že by sportovcova smrt byla způsobena cizím zaviněním.

Herms patřil k elitním německým běžcům. V letech 2001 až 2006 byl národním šampionem, šest titulů má i z haly. V roce 2001 se stal juniorským mistrem Evropy a o dva roky později vyhrál i ME do 23 let. Na olympiádě v Aténách 2004 byl v semifinále. S osobním rekordem 1:44,14 minuty mu patřilo páté místo v historických německých tabulkách.

"Jeho smrt je těžkou ztrátou pro německou atletiku," konstatoval prezident německého svazu Clemens Prokop a vyjádřil soustrast rodině. Herms po sobě zanechal manželku Steffi.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.