Rubriky:

Atletika

Překážkář Svoboda snadno splnil limit pro halové ME

17. ledna 2009 22:19 - LUCEMBURK

Atlet Petr Svoboda zvítězil v běhu na 60 metrů překážek na halovém mítinku v Lucemburku, kde už v rozběhu snadno splnil limit pro účast na březnovém mistrovství Evropy v Turíně. Časem 7,60 sekundy si při prvním letošním startu o tři setiny vylepšil osobní maximum a vytvořil i rekord mítinku.

Ve finále měl Svoboda kolizi s Němcem Helgem Schwarzerem, přesto vyhrál za 7,65. "Kdybych nezvolnil, určitě by to bylo pod 7,60. Kolize byla nepříjemná, ale s limitem a osobním rekordem jsem spokojený," uvedl semifinalista olympijských her v Pekingu. V historických českých tabulkách je před ním už jen národní rekordman Aleš Höffer s časem 7,56 z roku 1988.

V závodě sprinterek na 60 metrů vyhrála svůj rozběh časem 7,56 Kateřina Čechová, ale ve finále doplatila na kuriózní situaci. Po slabém opakovaném výstřelu upozorňujícím na pokažený start polovina závodnic včetně české atletky doběhla do cíle, zatímco ostatní zůstaly na startu. V opakovaném finále byla unavená Čechová třetí za 7,51.

Vítězství vybojovaly tyčkařka Jiřina Ptáčníková (400 cm) a výškařka Oldřiška Marešová v osobním rekordu 188 cm.

ČTK

Časová osa: Atletika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.