Diskařka Cechlová a kladivář Melich mají limit pro start na MS

16. května 2009 17:49 - LOVOSICE

Diskařka Věra Cechlová a kladivář Lukáš Melich splnili limit pro start na mistrovství světa v Berlíně. Na sobotním mítinku v Lovosicích Cechlová hned při svém prvním startu v sezóně vyhověla nominační normě se čtvrtmetrovou rezervou výkonem 62,25 metru. Melich se nominoval výkonem 78,14.

 

PRÁVO/Milan Malíček

"Forma ještě není vyladěná. Navíc před závodem lehce pršelo, byl mokrý kruh a vůbec nefoukalo. To je hodně faktorů, takže věřím, že tam je docela velký prostor pro zlepšení," citoval svazový web Cechlovou, jejíž osobní rekord z roku 2003 má hodnotu 67,71 m.

Třicetiletá diskařka pojede na své páté MS. Jejím maximem je bronzová medaile z Helsinek v roce 2005, předloni v Ósace ale nepostoupila z kvalifikace. Na olympiádě v Pekingu skončila před rokem pátá.

Osmadvacetiletý Melich přehodil nominační kritérium o 64 centimetrů, na mistrovství světa se pokusí při třetí účasti poprvé projít z kvalifikace. Nepovedlo se mu to ani vloni na olympijských hrách.

Oba vrhači splněním limitu napodobili chodkyni Zuzanu Schindlerovou a kladivářku Lenku Ledvinovou.

ČTK

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.