Překážkářka Hejnová zaběhla mírnější limit pro MS

30. května 2009 23:40 - CASTELLÓN

Atletka Zuzana Hejnová splnila na Poháru mistrů evropských zemí ve španělském Castellónu B limit pro účast na mistrovství světa v Berlíně v běhu na 400 metrů překážek.

Při prvním letošním startu ve své hlavní disciplíně dosáhla finalistka olympijských her v Pekingu času 56,21 sekundy, čímž o devět setin pokořila kritérium českého svazu. K limitu A jí chybělo 71 setin.

Svěřenkyně Martiny Blažkové vybojovala v první den PMEZ jediné dílčí prvenství pro USK Praha, který je zatím na čtvrtém místě o bod za třetím Sportingem Lisabon. Vede Luč Moskva.

Mezi muži patří českému zástupci AK Kroměříž pátá pozice. Plný bodový zisk na konto loňského mistra přidali hostující závodníci, koulař Antonín Žalský a Ezekiel Jafari Ngimba z Tanzánie v běhu na 5000 metrů. Soutěž mužů vede Sporting.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.